„Noc Restauracji – Smaki Gdańska. Tasting Edition”.

Już po raz piąty restauracje z Gdańska otworzą swe podwoje dla uczestników najsmaczniejszego kulinarnego wydarzenia roku – Nocy Restauracji! Tegoroczna edycja odbędzie się 6 lipca i będzie prezentowała Smaki Gdańska.

Noc Restauracji 2017 zaskoczy nas zmianą formuły. Udział w niej wezmą wyłącznie lokale certyfikowane w projekcie „Smaki Gdańska”, organizowanym przez Miasto Gdańsk. Restauracje pokażą swoje najsmaczniejsze oblicze. Każda z nich przygotuje specjalne menu degustacyjne, składające się przeważnie z pięciu mini dań, które wspólnie stanowić będą interpretację gdańskich smaków.

Menu degustacyjne przygotowane przez restauracje będzie autorską wizją Smaków Gdańska szefa kuchni, który podczas tej wyjątkowej nocy opowie gościom o swoich kulinarnych inspiracjach.

Przypomnijmy, że Smaki Gdańska to selekcja dań i restauracji, które pozwalają poznać tradycję i bogactwo kulinarne Gdańska. Inicjatywa zapoczątkowana w 2016 roku skupia lokale, które w swoim menu wykorzystują lokalne i dobre jakościowo regionalne składniki oraz interpretują gdańską tradycję kulinarną. Restauracje i kawiarnie biorące udział w tegorocznej akcji przeszły w maju szczegółowy proces certyfikacyjny. Lokale skupione wokół Smaków Gdańska posiadają w swoim menu unikalne potrawy sygnowane logo projektu: od przystawek poprzez zupy, dania główne, aż po desery.

Szczegóły dotyczące projektu Smaków Gdańska znaleźć można na stronie internetowej www.gdansk.pl/smakigdanska oraz fanpage’u  www.facebook.com/smakigdanska.

Tutaj pobierzesz prezentację opisującą dotychczasowe edycje Nocy Restauracji 

 

info(at)nocrestauracji.pl

landbrand

ul. Czekoladowa 4             
60-680 Poznań

tel. 61 22 17 917
kom. 663 980 194