Noc Restauracji - edycja: potrawy sławnych Gdańszczan i kuchnia starogdańska

Już po raz szósty gdańskie restauracje otworzą swe podwoje dla uczestników najsmaczniejszego kulinarnego wydarzenia roku – Nocy Restauracji.
Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. W tym roku wydłużamy Noc Restauracji do trzech nocy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 lipca i połączone będzie z dwoma dużymi imprezami, które odbędą się na terenie Miasta Gdańsk – Baltic Sail oraz Międzynarodowym Zlotem Gdańszczanina.
Każda z restauracji biorących udział w Nocy Restauracji przygotuje menu starogdańskie oraz potrawy znanych Gdańszczan. Dzięki czemu uczestnicy będą mieli okazję spróbować gdańskich specjałów oraz skosztować potraw, za które kochali Gdańsk jego wybitni mieszkańcy.

 

Idea ogólnopolska

Noc Restauracji stała się marką najlepszego smaku w kilku miastach w Polsce. Siódmą edycję naszej imprezy roku chcielibyśmy zorganizować według sprawdzonej już formuły - Tasting Menu, tym razem jednak zapraszając najlepsze restauracje z całej Polski. Wzorem dla nas jest wydarzenie organizowane przez Francuzów - Gout de France. Ma ona na celu promowanie kuchni francuskiej na całym świecie. My jesteśmy przekonani, iż podobnym wydarzeniem dla Kuchni Polskiej może stać się Noc Restauracji, która będzie skupiała w sobie najlepszych Szefów Kuchni i restauracje serwujące wszystko, co najlepsze w polskiej kuchni. Naszym planem jest uczynienie z Nocy Restauracji wizytówki polskiej kuchni w jej najlepszej odsłonie. Jak każdy wielki projekt powstaje on zespołowo - chcesz stać się częścią tego pomysłu? Zapraszamy do kontaktu!

 

Tutaj pobierzesz prezentację opisującą dotychczasowe edycje Nocy Restauracji 

 

info(at)nocrestauracji.pl

landbrand

ul. Czekoladowa 4             
60-680 Poznań

tel. 61 22 17 917
kom. 663 980 194